Folytatódik az AES Tisza II. Hőerőmű élettartam-meghosszabbító (retrofit) beruházásának első fázisa, amelynek célja, hogy a tüzelőberendezések által kibocsátott nitrogénoxid mennyiségét a környezetvédelmi előírások határértékei alá csökkentsék. A folyamatban levő beruházás részeként a héten megkezdték az új égők és a szükséges folyamatirányító berendezés beépítését a hőerőmű 3-as blokkján. A blokk környezetvédelmi átalakítása június végére fejeződik be, ekkortól az erőműnek már két blokkja felel majd meg a nitrogénoxid-kibocsátási követelményeknek.
A Tisza II. 860 megawatt kapacitású olaj- és gáztüzelésű erőmű a kelet-magyarországi régióban, négy, egyenként 215 megawatt kapacitású blokkja van. Az AES-Tisza Erőmű Kft. és a brit Alstom Services Ltd. tavaly írt alá együttműködési szerződést a múlt év szeptemberében megkezdett nagyberuházásra. Ennek értelmében az erőmű két blokkját egyenként 1 milliárd forintos költséggel átalakítják az Európai Unió környezetvédelmi előírásainak megfelelően. Az erőmű 2-es blokkjának környezetvédelmi beruházása tavaly decemberben fejeződött be, a 3-as blokk nitrogénoxid-kibocsátási előírásoknak megfelelő átalakításával pedig elkészül a második felújított blokk is. Az AES vezető energetikai világcég három erőművet üzemeltet Tiszaújvárosban, Tiszapalkonyán és Borsodban, s egy szénbányát Lyukóbányán.
(NAPI)
