Felelősnek érzem magam azért, hogy a természetből vett ásványvízért cserébe próbáljuk a környezetet megóvni - hangoztatja Agárdi Ferenc, az Apenta Ásványvíz és Üdítőital Kft. igazgatója. A fogyasztókat a 30 forintos betétdíj arra ösztönzi, hogy az Apenta palackjait visszavigyék a boltokba. Arra pedig, hogy megvásárolják, az, hogy az Apenta ásványvíz ára a visszaváltható műanyag palackban 10 százalékkal alacsonyabb, mint az eldobhatóban. A cég hat palackot egyszerre könnyű, praktikusan kezelhető, szintén betétdíjas rekeszekben kínál.
A visszaváltott palackokat a cég telephelyén ledarálja, és a darából műanyag tárgyak készülnek. Az ásványvizet így mindig új palackba töltik. Ennek a rendszernek köszönhetően százezrek lesznek partnerek a környezet kímélésében. Mindezzel Agárdi a környezet védelméért tenni akaró fogyasztók figyelmét kívánja ráirányítani az Apenta ásványvízre. Meggyőződése szerint nő a kereslet az Apenta visszaváltható palackban forgalmazott ásványvizei iránt. Arra számít, hogy a környezettudatos magatartás tovább terjed, de mivel a piac az eldobható terméket is igényli, az Apenta Kft. a fogyasztóra bízza a döntést, hogy milyen csomagolásban veszi meg termékeit.
Sajnos az állam az Apenta Kft. egyedülálló törekvését - amely Európában sem nagyon jellemző - nem jutalmazza, sőt a cégnek a többi vállalathoz hasonlóan úgynevezett ,,termékadót" kell fizetnie. Agárdi abban reménykedik, hogy a közeljövőben - más nagy cégekhez hasonlóan - ő is kaphat időpontot a Környezetvédelmi Minisztériumnál, hogy újra felhívja a figyelmet erre a gyakorlatra, amelyről a jelek szerint évek óta senki sem vesz tudomást.
(NAPI)
