BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sertésvész Spanyolországban

2001. június 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Spanyolországban több mint kétezer sertést pusztítanak el, miután Északkelet-Katalónia egyik gazdaságában sertésvész megbetegedést mutattak ki a helyi állat-egészségügyi hatóságok. A gazdaságban 2053 sertést tartanak és valamennyit elpusztítják - közölte a spanyol mezőgazdasági minisztérium a Reuters tudósítása szerint. Bejelentették azt is, hogy levágják a farm 3 kilométeres körzetében található összes sertést, hogy ezzel is elejét vegyék a betegség terjedésének. Spanyolországban utoljára 1998-ban volt komolyabb sertésvész.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet