Spanyolországban több mint kétezer sertést pusztítanak el, miután Északkelet-Katalónia egyik gazdaságában sertésvész megbetegedést mutattak ki a helyi állat-egészségügyi hatóságok. A gazdaságban 2053 sertést tartanak és valamennyit elpusztítják - közölte a spanyol mezőgazdasági minisztérium a Reuters tudósítása szerint. Bejelentették azt is, hogy levágják a farm 3 kilométeres körzetében található összes sertést, hogy ezzel is elejét vegyék a betegség terjedésének. Spanyolországban utoljára 1998-ban volt komolyabb sertésvész.
