Horvátország a tavalyival azonos, 1 millió tonna búzatermést vár az idén és 250 ezer tonnáig terjedő mennyiség exportját tervezi. Az országban 215 ezer hektárról hektáronként 4,65 tonna termés betakarítása várható - mondta Bozidar Pankretic mezőgazdasági miniszter. Hangsúlyozta, hogy az elmúlt évektől eltérően idén a kormány nem avatkozik be a piacon a búzatermés nagy részének felvásárlásával, csak közvetíteni akar a termelők és a vásárlók között. Támogatást kapnak viszont azok a vállalatok, amelyek a búzatöbblet exportjára szóló tenderen nyernek. Az állam tavaly a búza 43 százalékát vásárolta fel a horvát termelőktől, akik mintegy 200 ezer tonnát exportáltak.
