BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gabonapiaci kilátások Horvátországban

2001. június 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Horvátország a tavalyival azonos, 1 millió tonna búzatermést vár az idén és 250 ezer tonnáig terjedő mennyiség exportját tervezi. Az országban 215 ezer hektárról hektáronként 4,65 tonna termés betakarítása várható - mondta Bozidar Pankretic mezőgazdasági miniszter. Hangsúlyozta, hogy az elmúlt évektől eltérően idén a kormány nem avatkozik be a piacon a búzatermés nagy részének felvásárlásával, csak közvetíteni akar a termelők és a vásárlók között. Támogatást kapnak viszont azok a vállalatok, amelyek a búzatöbblet exportjára szóló tenderen nyernek. Az állam tavaly a búza 43 százalékát vásárolta fel a horvát termelőktől, akik mintegy 200 ezer tonnát exportáltak.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet