A napokban átadták Balassagyarmat és a környező 15 település szilárdhulladék-lerakó telepét. A 480 millió forintba került, 600 ezer köbméter kommunális hulladék elhelyezésére alkalmas lerakó térségi összefogással épült, a költségek fedezetének 80 százalékát állami támogatási alapokból, célelőirányzatokból biztosították. A lerakóhely a tervek szerint 30 éven át szolgálja a térség kommunális hulladékának kezelését, megfelelő technológiákkal pedig - mint például a hulladék tömörítése - ekkora telep akár 100 évig is működhet.
