BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Július közepéig minden fillérét elvitte az állam

A magyarok idén július közepéig dolgoztak az államnak és jövőre is 197 napig az állam napszámosa lesz - írja a hvg.hu egy felmérésre hivatkozva, amelyik azt mutatja meg, hogy a befizetett adóért hány napot kell dolgozni.

2016. július 28. csütörtök, 16:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy friss felmérés nem csak azt mutatja meg, Európa melyik országában kell a legtöbb adót fizetni, hanem azt is, hogy ez hány napi munkát jelent. A magyarok csak néhány napja kezdtek el nettó értelemben keresni, az év csaknem felét csak az adók és járulékok miatt gürcölték végig - írja a hvg.hu.

Magyarország az 54,1 százalékos rátával épphogy lecsúszik a dobogóról. Az első helyen a franciák vannak 57,5 százalékkal, őket követik a belgák (56,9), majd az osztrákok (54,7).

Az elemzés abból a szempontból helyezi új megvilágításba ezeket az adatokat, hogy kiszámolja az úgynevezett "adószabadság napját". Ez az a nap, amelytől fogva a dolgozó letudta az állam felé az adókötelezettségét és amelytől minden egyes forint az ő zsebét gazdagítja - írja a felmérésre hivatkozva a Quartz.

A franciáknak így például 210 napot kell dolgozniuk egy évből, hogy leróják majd 60 százalékos adókötelezettségüket, a magyaroknak pedig 197-et, vagyis ha úgy nézzük, július 17-ig minden fillért az állam vitt. Tavaly már júniusban szabadultunk az adóktól, de az is lehet, hogy csak a számítási módszer különbözik - jegyzi meg a portál.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet