BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliók tartoznak a NAV-nak

Több mint 2,5 millió személynek van túlfizetése vagy tartozása az adóhatóság felé - írta a Magyar Nemzet.

2013. szeptember 20. péntek, 08:01

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap pénteki számában közölt adatok szerint a június végi nyilvántartásban mintegy 1,4 milliónyian szerepeltek azok között, akik a kötelezettségüknél többet fizettek be az adóhatóságnak. A túlfizetés teljes összege mintegy 34,5 milliárd forint, vagyis személyenként nagyjából 25 ezer forint. A jelentős összegben azonban szerepet játszik az is, hogy sokan a jövőbeni kötelezettségük miatt fizettek be többet a hatóság szerint.

Az adóhatóságnak tartozó mintegy 1,2 millió magánszemély ugyanakkor - a júliusi adatok alapján - összesen 176 milliárd forint befizetését mulasztotta el összesen, a tartozásban az egy főre jutó átlag 150 ezer forint. Az adósok száma mintegy 6 ezerrel nőtt egy év alatt.

A tartozások behajtásában az adóhatóság alkalmazza az inkasszót és a munkabérből történő levonást, de élnek a vagyontárgyak lefoglalásával is. Az első fél évben például 13 ezer ingatlan foglaltak le.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet