BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét lecsapott az adóhatóság

Farakásnak álcázott szeszüzemet lepleztek le a pénzügyőrök a napokban Baján; a helyszínen majdnem ezer liter jogosulatlanul előállított vegyes pálinkát foglaltak le – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-alföldi Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóságának sajtófelelőse vasárnap.

2012. augusztus 19. vasárnap, 15:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyőrök egy Baján működő cég telephelyének jövedéki ellenőrzését végezték a napokban - mondta Némedi Varga Éva. Ennek során a raktár töltőhelyiségéből, valamint a pince fölötti, farakásnak álcázott fészerből különböző méretű kannákban 960 liter vegyes pálinka került elő.

A további vizsgálat során a fészer alatt található pincehelyiségben egy - az ellenőrzéskor is üzemelő - desztilláló berendezést találtak, amelyre nem volt engedélye a tulajdonosnak.

A pénzügyőrök a több száz liter, 1,5 millió forint értékű, jogosulatlanul előállított alkoholterméket, valamint az engedély nélkül üzemelő berendezést lefoglalták. A tulajdonos ellen a pénzügyi nyomozók költségvetési csalás bűntett, továbbá jövedékkel való visszaélés elősegítése vétség gyanúja miatt eljárás indítottak - közölte az őrnagy.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet