BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szomszédunk is adót emel

A jövő évtől 23 százalékos társasági nyereségadót kell fizetniük a Szlovákiában működő cégeknek - jelentette be Robert Fico szlovák kormányfő csütörtökön az úgynevezett Fejlesztési és szolidaritási tanács ülését követően Pozsonyban.

2012. május 24. csütörtök, 19:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fejlesztési és szolidaritási tanács - amelyet a kormány és annak szociális partnerei alkotnak - hétfő óta, a Fico kabinet által tervezett - a költségvetés konszolidációját célzó - megszorító intézkedésekről egyeztet. A szlovák kormányfő által most bejelentett adókulcs módosítást már korábban a konszolidáció lehetséges eszközei sorában említette a pénzügyi tárca, ám annak - vélhetően - végleges formáját Robert Fico most először erősítette meg. A vállalatok Szlovákiában jelenleg 19 százalékos adót fizetnek. A jövő évtől tervezett adókulcs emeléstől 366 millió euró többletbevételt remél a kormány.

A költségvetés konszolidációja kapcsán előre jelzett intézkedések sorában - sajtóértesülések szerint - Robert Fico a magasabb bevételűek jövedelemadójának megemelésével is számol. Az eddig nyilvánosságra került elképzelések szerint az érintettek adókulcsa is 23 százalékra emelkedne. A \"magas jövedelem\" küszöbe, vagyis az az összeg amely felett már a magasabb adókulcsot érvényesítenék, 3000 euró lenne.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet