BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adót emeltek az önkormányzatok

Adóemeléssel készítették elő az új évet az önkormányzatok – derült ki lapunk szúrópróbaszerűen végzett vizsgálatából.

2011. január 6. csütörtök, 05:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az adóadminisztráció csökkentése érdekében meghirdetett tíz kis adó kivezetése nagyjából 1,5 milliárd forint bevételkiesést jelent.

Ezt egyes önkormányzatok saját hatáskörükben egyéb adók emelésével igyekeztek pótolni.

Budapesten, a Lipótvárosban Rogán Antal vezetésével két fronton is próbálták pótolni a bevételt.

Az építményadóról szóló rendelet módosítása révén jelentős mértékű emelést szavazott meg tavaly a közgyűlés: az egységes 1241 forintos négyzetméter-alapú adót, differenciált váltja fel.

A belváros emellett idegenforgalmi adót is bevezetett januártól, ami a szállásdíj négy százaléka. Ez egy húszezer forintos szállás esetében 800 forint.

További részletek a Napi Gazdaság csütörtöki számában

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet