A pénzügyi kabinetnek nem érdeke, hogy a piaci szereplők a várható jövedékiadó-emelés előtt felvásárolják a zárjegyeket és azzal több hónapig (akár fél évig) mesterségesen alacsonyan tartsák a dohánytermékek kiskereskedelmi árát, majd az adóemelést elnyújtva, apránként építsék be a kiskereskedelmi árakba.)
Jelenleg adóemelés előtt két hónappal indul az adójegy-felvásárlási moratórium, előtte viszont egy-egy gyártó a 12 havi értékesítési átlaga plusz 15 százalékot vehet. Ha ezt egész évben csinálja, jelentős mennyiségű zárjegyet halmozhat fel.
Tavaly a becslések szerint 30-50 milliárd forint jövedéki adóbevétel esett ki a költségvetésből, fejtörést okozva ezzel a pénzügyi kabinetnek. Az új kormány érzékeli a problémát, és a hírek szerint dolgozik az ügyön.
További részletek a Napi Gazdaság pénteki lapszámában
