BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége lehet a cigaretta adójával való trükközésnek

Hiába szigorították a cigarettazárjegyek gyártóknál történő betárazására vonatkozó szabályozókat, a tavaly év végi újbóli felhalmozás rávilágított a szabály gyengeségére, illetve a szabály létjogosultságának szükségtelenségére.

2010. szeptember 10. péntek, 05:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyi kabinetnek nem érdeke, hogy a piaci szereplők a várható jövedékiadó-emelés előtt felvásárolják a zárjegyeket és azzal több hónapig (akár fél évig) mesterségesen alacsonyan tartsák a dohánytermékek kiskereskedelmi árát, majd az adóemelést elnyújtva, apránként építsék be a kiskereskedelmi árakba.)

Jelenleg adóemelés előtt két hónappal indul az adójegy-felvásárlási moratórium, előtte viszont egy-egy gyártó a 12 havi értékesítési átlaga plusz 15 százalékot vehet. Ha ezt egész évben csinálja, jelentős mennyiségű zárjegyet halmozhat fel.

Tavaly a becslések szerint 30-50 milliárd forint jövedéki adóbevétel esett ki a költségvetésből, fejtörést okozva ezzel a pénzügyi kabinetnek. Az új kormány érzékeli a problémát, és a hírek szerint dolgozik az ügyön.

További részletek a Napi Gazdaság pénteki lapszámában

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet