BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kötelező regisztráció az APEH-nél - nem sietnek a nagyok

Nem kapkodják el a regisztrációt azok a munkaadók, amelyeket már most arra köteleztek, hogy elektronikus úton juttassák el az adóhatósághoz a munkáltatói adatokat.

2006. február 23. csütörtök, 11:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy negyvenezer cégnek kell még regisztráltatnia magát az elektronikus havi adatszolgáltatáshoz abból az ötvenezres körből, amelynek legelőször május 12-ig kell az új szabályok szerint beküldeni a munkáltatói adatokat.
A tízezer legnagyobb adózó, valamint a Kiemelt Adózók Igazgatóságához tartozó 450 cég mellett - amelyek már most elektronikusan, chipkártyával teljesítik adatszolgáltatásukat - további 40 ezer havi és negyedéves bevallóra érvényes az új kötelezettség. Ebből a 40 ezres körből eddig csupán kétezren regisztráltak a kormányzati ügyfélkapun keresztül.

Az APEH vezetősége szerint a ma chipkártyával bevalló cégeknek éves szinten az elektronikus bevallás 10-50 ezer forintos költségcsökkenést jelent, a teljes átállás - amire december 31-ig van ideje az összesen 1,2 gazdálkodó többségének - az államkasszának 300-400 millós megtakarítást hoz.

Mint ismert, a munkáltatói adatokat a jövőben elektronikusan kell bevallania minden munkaadónak, az egyéni tb-számlák létrehozása végett. Az egyéni számlák a tervek szerint 2007 elejétől lesznek elérhetőek teljeskörűen.

A regisztrációra való felszólítást első körben jövő héten küldi ki az APEH a nagy adózóknak, a többiek később kapják meg. Amennyiben az adóhatóság második felszólítására sem regisztráltatja magát a munkaadó, a bírság félmillió forintig terjedhet.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet