Mintegy negyvenezer cégnek kell még regisztráltatnia magát az elektronikus havi adatszolgáltatáshoz abból az ötvenezres körből, amelynek legelőször május 12-ig kell az új szabályok szerint beküldeni a munkáltatói adatokat.
A tízezer legnagyobb adózó, valamint a Kiemelt Adózók Igazgatóságához tartozó 450 cég mellett - amelyek már most elektronikusan, chipkártyával teljesítik adatszolgáltatásukat - további 40 ezer havi és negyedéves bevallóra érvényes az új kötelezettség. Ebből a 40 ezres körből eddig csupán kétezren regisztráltak a kormányzati ügyfélkapun keresztül.
Az APEH vezetősége szerint a ma chipkártyával bevalló cégeknek éves szinten az elektronikus bevallás 10-50 ezer forintos költségcsökkenést jelent, a teljes átállás - amire december 31-ig van ideje az összesen 1,2 gazdálkodó többségének - az államkasszának 300-400 millós megtakarítást hoz.
Mint ismert, a munkáltatói adatokat a jövőben elektronikusan kell bevallania minden munkaadónak, az egyéni tb-számlák létrehozása végett. Az egyéni számlák a tervek szerint 2007 elejétől lesznek elérhetőek teljeskörűen.
A regisztrációra való felszólítást első körben jövő héten küldi ki az APEH a nagy adózóknak, a többiek később kapják meg. Amennyiben az adóhatóság második felszólítására sem regisztráltatja magát a munkaadó, a bírság félmillió forintig terjedhet.
