BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis lesz adómoratórium?

Valószínűleg mégis meghosszabbítják egy évvel a színlelt szerződésekre vonatkozó adómoratóriumot - tudta meg a Magyar Hírlap.

2005. május 26. csütörtök, 08:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Schranz Edit, a munkaügyi tárca szóvivője szerint a kormány azért hajlik mégis a hosszabbításra, mert szeretne elegendő időt adni az érintetteknek a számukra legjobb megoldás kiválasztására.
A kormány által kínált lehetőség az egyszerűsített közteher-viselési hozzájárulás (ekho), amelyet várhatóan ősszel tárgyal a törvényhozás, és amennyiben nem lesz fennakadás, 2006. január elsejétől be is vezetik. Az ekhóról meglehetősen keveset lehet tudni egyelőre, várhatóan a legdrágábbnak számító munkaviszonynál kevesebb közterhet fizettet, ám az eddiginél többet. Az is valószínűnek tűnik, hogy csak bizonyos értékhatárig - a minimálbér kétszeresét, háromszorosát emlegetik - lehet az ekhót választani.
Azt azonban még nem lehet tudni, hogy ki csenget, a munkaadó vagy a munkavállaló, illetve azt sem, hogy pontosan mit is váltana ki az ekhó.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet