BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb mint nyolcezren választották az ADAM-ot

2005. február 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy friss APEH-kimutatás szerint bár a személyi jövedelemadóról szóló bevallások leadásának határideje márciusról május 20-ra tolódott az idén, múlt hét péntekig már 36,2 ezren végeztek az 53-as bevallás kitöltésével. Egy évvel korábban ilyentájt 138,9 ezer bevallás futott be a nem egyéni vállalkozóktól (tehát magánszemélyektől, őstermelőktől) az adóhivatalhoz: az eltérés ugyan nagy, de a számok mégis azt jelzik, hogy vagy nincs mindenki tisztában az új határidővel, vagy a többéves rutin miatt nem várják meg a tavaszt a bevallás leadásával. Figyelemre méltó, hogy majdnek mindenki, összesen 29 ezren használták az idén az internetet, míg egy évvel korábban 31,4 ezren töltötték ki a bevallás elektronikusan (benyújtani ennek ellenére papíron kell, de a hibákat könnyebb kiszűrni az internet segítségével).
A február 18-i összesítések szerint az adóhatósági adómegállapításra 7663-an jelentkeztek az APEH-nél, ebből kevesebb mint 1,4 ezren éltek a nyilatkozat internetes kitöltésének lehetőségével. A nyilatkozatot ennél jóval többen, 57 ezren töltötték le, ennek ellenére a február 15-i határidőig sokan nem kívánták az adóhatóságot megbízni bevallásuk összeállításával.
Izgalmas napokat élhettek át a munkaadók és könyvelőik január végén, amikor az adatszolgáltatás határideje közelgett, sokan a kötelezően kért mágneses adathordozó miatt bosszankodtak. Az APEH szerint végül 16 millió kontrolltétel futott be, nagyjából 313 százalékkal több, mint egy éve (igaz, akkor más határidők voltak érvényben).

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet