Egy friss APEH-kimutatás szerint bár a személyi jövedelemadóról szóló bevallások leadásának határideje márciusról május 20-ra tolódott az idén, múlt hét péntekig már 36,2 ezren végeztek az 53-as bevallás kitöltésével. Egy évvel korábban ilyentájt 138,9 ezer bevallás futott be a nem egyéni vállalkozóktól (tehát magánszemélyektől, őstermelőktől) az adóhivatalhoz: az eltérés ugyan nagy, de a számok mégis azt jelzik, hogy vagy nincs mindenki tisztában az új határidővel, vagy a többéves rutin miatt nem várják meg a tavaszt a bevallás leadásával. Figyelemre méltó, hogy majdnek mindenki, összesen 29 ezren használták az idén az internetet, míg egy évvel korábban 31,4 ezren töltötték ki a bevallás elektronikusan (benyújtani ennek ellenére papíron kell, de a hibákat könnyebb kiszűrni az internet segítségével).
A február 18-i összesítések szerint az adóhatósági adómegállapításra 7663-an jelentkeztek az APEH-nél, ebből kevesebb mint 1,4 ezren éltek a nyilatkozat internetes kitöltésének lehetőségével. A nyilatkozatot ennél jóval többen, 57 ezren töltötték le, ennek ellenére a február 15-i határidőig sokan nem kívánták az adóhatóságot megbízni bevallásuk összeállításával.
Izgalmas napokat élhettek át a munkaadók és könyvelőik január végén, amikor az adatszolgáltatás határideje közelgett, sokan a kötelezően kért mágneses adathordozó miatt bosszankodtak. Az APEH szerint végül 16 millió kontrolltétel futott be, nagyjából 313 százalékkal több, mint egy éve (igaz, akkor más határidők voltak érvényben).
