Ingatlanfejlesztés, befektetések
BECSÜLT VAGYON: 26,9 MILLIÁRD
Az elmúlt másfél évben százmillió euró (30 milliárd forint) osztalékot fizetett részvényeseinek a TriGránit Fejlesztési Zrt. A Demján-csoporthoz tartozó fejlesztőcég legutóbbi nagy üzlete 2011 végén köttetett, amikor is 150 millió euróért adta el a közel 70 ezer négyzetméteres, a budapesti Millenniumi Városközpontban lévő három irodatornyot. Azóta újabb nagyszabású értékesítés nem született, viszont ha a korábban megszokottnál lassabban is, de folytatódnak a régiós fejlesztések: Lengyelországban, Szlovéniában és Horvátországban. A lengyel piac bár még most is aktív, érezhetően lassul. Ennek ellenére Poznanban és Krakkóban készül egy-egy új beruházás. (A cég már elkészült beruházásainak értéke kétmilliárd euró és további több milliárd eurót tesz ki az előkészítés alatt lévő projektek nagyságrendje.) Az építés gátja az Európa-szerte tapasztalható lanyha kereslet és a hitelszűke, így a fejlődés érezhetően lelassult. Nagy tempóban bővül viszont az iroda- és épületüzemeltetési üzletág, amelyet a TriGránit menedzsmentcége végez itthon és külföldön is. Aradtól Szkopjéig szinte minden nagyvárosban találni olyan áruházat vagy irodaépületet, amelyet ez a társaság működtet. Az üzletág évente egyre növekvő profitot termel.
Napi Gazdaság, Németh András Péter
A TriGránitban kisebbségi tulajdonnal rendelkező Nyúl Sándor jelentősen csökkentette informatikai érdekeltségeit. A ProServer szolgáltató céget eladta, az Enternet internetes társaságban azonban még most is van némi részesedése.
Többszöri halasztás után egyenesbe fordulhat a Seychelle-szigeten a hotelfejlesztés.
A Gránit Bank Zrt.-ben tavaly szerzett tulajdonrészt. A Demján Sándor által alapított pénzintézet zárt körben kibocsátott részvények formájában 7,12 százalékkal emelte a bank jegyzett tőkéjét − ezt Nyúl Sándor jegyezte le. Szintén tavaly fejeződött be a Demján- birodalom átszervezése, a cégek két holdingba tömörültek.
Nyúl Sándor volt az egyik alapítója a budapesti olimpiai mozgalomnak, a BOM-nak, amelyet a másik két alapítóval, Szalay-Berzeviczy Attilával és Kulcsár Krisztiánnal átalakítottak − az új BOM a fiatal élsportolók támogatását tűzte ki célul.
| 2005 |
| 8 milliárd forint |
| 2006 |
| 9,5 milliárd forint |
| 2007 |
| 23,5 milliárd forint |
| 2008 |
| 28,5 milliárd forint |
| 2009 |
| 21 milliárd forint |
| 2010 |
| 22 milliárd forint |
| 2011 |
| 24,5 milliárd forint |
| 2012 |
| 26,5 milliárd forint |
