BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elképesztő mértékben bővül az Audi napelemparkja

Újabb naperőművet építenek fel az Audi Hungáriánál, mellyel az üzem tovább kíván haladni a fenntarthatóság útján.

2024. június 18. kedd, 15:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen 160 ezer négyzetméter területen épül napelempark a győri Audi-gyárnál. Az erről szóló megállapodást kedden írta alá Berényi Gábor, a Smart Solar Kft. tulajdonosa és ügyvezetője, valamint Michael Breme, az Audi Hungaria Zrt. igazgatóságának elnöke.

A jelenlegi megállapodással a következő 25 évben a Smart Solar Kft. megújuló energiát biztosít majd a győri vállalat számára az új, 18 megawatt teljesítményű berendezésével. A technológiával azonos területen közel 30 százalékkal magasabb energiamennyiség termelhető meg, mint a hagyományos rendszerek esetében.

Michael Breme, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke a vállalat közleménye szerint azt mondta, hogy a vállalat stratégiájában a fenntarthatóság mindig kiemelt helyet foglalt el.

„Ezzel kapcsolatos intézkedéseink fontos eleme az energiahatékonyság mellett a szükséges energia megújuló energiaforrásból való megtermelése telephelyünkön, illetve annak közelében. Napelemparkunk bővítésével tovább haladunk a 
fenntarthatóság útján” – mondta.

Az Audi Hungaria 2020 óta működik mérleg szerint karbonsemlegesen.

Jelentett a cég, ami 20 ezer tonna szén-dioxidtól mentette meg a magyarokat
Közzétette az Audi a 2023-as gyorsjelentését. A Győrben működő autógyártó, az Audi Hungaria a régió legnagyobb munkáltatójaként és az ország legvonzóbb munkahelyeként közel 12 ezer embert foglalkoztatott 2022-ben. Ennek tükrében érdekesek a kedden napvilágra került adatok.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet