BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ha Telekomos, jól figyeljen: egy csomó funkció leáll a hosszú hétvégére

Informatikai rendszerének ütemezett karbantartása miatt a Magyar Telekom több szolgáltatása nem lesz elérhető.

2024. február 28. szerda, 21:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szolgáltató tájékoztatása szerint 2024. március 14-én 18 órától március 16-án reggel 8 óráig nem lesz elérhető a Telekom alkalmazás, a Telekom fiók, a telekom.hu, valamint az Üzleti önkiszolgáló portál.

karbantartás ideje alatt a 1414-es lakossági, valamint az 1400-as üzleti telefonos ügyfélszolgálat áll rendelkezésre, korlátozott funkciókkal, a várakozási idő ugyanakkor az átlagosnál hosszabb lehet.

szolgáltató indoklása szerint az informatikai rendszerek fejlesztésére, karbantartására időről időre azért van szükség, hogy az ügyfelek a legkorszerűbb kiszolgálást kapják, melyet úgy időzít a szolgáltató, hogy azzal a lehető legkevesebb nehézséget okozza.

Leszögezték: a karbantartás ideje alatt az otthoni- és mobilszolgáltatások működni fognak, az ügyfelek a mobil díjcsomagjukba foglaltak szerint telefonálhatnak és mobilnetezhetnek, de a vezetékes telefon, TV és internet szolgáltatásokat sem érinti a karbantartás.

Ugyanakkor a hazai, EU-s és EU-n kívüli netbővítő vásárlása nem lesz elérhető, ezért a Telekom a kijelölt időszakra korlátlan netet biztosít az összes lakossági és üzleti mobil ügyfele számára belföldön, ami automatikusan aktiválódik majd. A külföldön tartózkodók az EU-n belül 5 GB, míg az EU-n kívüliek 2 GB roaming-adatot kapnak.

Itt a Telekom és a Vodafone magyarázata az óriási leállásra
A két szolgáltatónál több órán keresztül probléma volt a hálózattal, sem telefonálni, sem internetezni nem lehetett.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet