BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több ezer fiókot törtek fel: lehet, hogy Ön is érintett

Kedden késő este több OTP Simple felhasználó is arról számolt be, hogy feltörték a fiókjukat. Az OTP ezt később megerősítette.

2023. december 6. szerda, 09:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A feltörés tényét többen a Telex felé is jelezték, aki kezután megkeresték az ügyben az OTP-t. Válaszukban közölték, hogy más, OTP-n kívüli felületekről eltulajdonított felhasználónév/jelszó kombinációkkal próbálkoztak digitális adattolvajok, robotizált módon.

Így pár ezer felhasználói fiókot valóban feltörtek, és a regisztrált e-mail címeket megváltoztatták.

Aggodalomra azonban semmi ok, a pénzintézet szerint az alkalmazásban rögzített bankkártyák CVC kódjainak hiányában nem tudtak a feltört fiókokból fizetési tranzakciókat indítani. Az érintett fiókokat azonnal blokkolták és a helyreállításukról, valamint a szükséges tájékoztatásról hamarosan gondoskodnak.

Hozzátették, a blokkolt felhasználók a bankkártyáikat a Simple rendszerén kívül továbbra is zavartalanul használhatják. Közölték továbbá, hogy a hasonló esetek alapja szerint, ha több digitális felületen ugyanazt a felhasználónév-jelszó kombinációt használják, egy kevésbé védett felületen azt megszerzik az adattolvajok, és máshol is be tudnak lépni vele.

Kiemelték, a Simple feljelenti a bűnözőket és gondoskodik a fiókok visszaállításáról.

Megújuló Simple alkalmazás a 10 éves OTP Mobilnál
Mérföldkőhöz érkezett az OTP Mobilfizetési rendszere: a projekt 10. születésnapját ünnepli. Az évtized szüntelen fejlesztéssel telt, alkalmazkodva az ügyféligényekhez. A részletekről sajtótájékoztató keretében számolt be az OTP Mobil.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet