BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszáll az oktatásba a webáruház tulajdonos

Az Ekereskedelmi Akadémiát öt ismert online áruház tulajdonosa alapította, ehhez a csapathoz csatlakozott az eMag vezetője Várkonyi Balázs.

2022. december 15. csütörtök, 14:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várkonyi Balázs, az Extreme Digital társalapítója, az eMAG igazgatótanácsának elnöke társtulajdonosként csatlakozott az Ekereskedelmi Akadémia csapatához. A vállalkozás a jövő év első felében indítja el a hazai a gyakorlatorientált képzéseit az e-kereskedelem területén, ahol egyébként jelentős a munkaerőhiány. 

Várkonyi Balázs az Opten adatai szerint november 15-én csatlakozott az Ekereskedelmi Akadémia öt társalapítójához, akik közül mindenki azonos arányú részesedéssel bír a vállalatban. 

A webáruház tulajdonos több mint két évtizedes tapasztalattal rendelkezik a magyar online kereskedelemben, hiszen 2001-ben, 21 éves korában társalapítója volt a később piacvezetővé vált Extreme Digitalnak, amely 2019-ben jelentette be fúzióját az eMAG-gal. Jelenleg az eMAG igazgatótanácsának elnökeként a régiós piacokon való bővülésért felel.

Az Ekereskedelmi Akadémiát a hazai online kereskedelem öt ismert szakértője alapította:

  • Borovics József 
  • Csereklei Zoltán,
  • Schmidt Richárd 
  • Tátrai Norbert 
  • Zabari István 

Az akadémia ügyvezetője Léner Brigitta, aki több mint tíz éven át irányította a távoktatásra specializálódott ELO hazai leányvállalatát, így jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkezik ezen a területen.

A képzések az internetes kereskedelem spektrumának jelentős részét lefedik majd az online kereskedő optimális cégstruktúrájától kezdve a pénzügyi ismeretekig, többek között a hazánkban még gyerekcipőben járó affiliate marketingbe és az influenszer marketingbe is betekintést engednek majd.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet