BUX 138942.08 -0,26 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kunetz Zsombor: komoly gond lehet a mentőszolgálat gazdálkodásával

Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő szerint nagy baj lehet az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) gazdálkodásával. Minderre az OMSZ Facebook-bejegyzésének egy mondatából következtetett.

2022. január 8. szombat, 16:59

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mentőszolgálat nemrég a Facebookon értékelte a tavalyi évét, amely szerintük nehéz de stabil volt. A több mint 1,2 millió mentőellátás és a pandémia miatti plusz feladatok, az 1,3 millió megszervezett, illetve végrehajtott járványügyi mintavétel miatt komoly erőpróbát jelentett az Országos Mentőszolgálat és valamennyi mentődolgozó számára.

Az OMSZ azt is írta, hogy a járvánnyal kapcsolatos többletkiadások a továbbiakban sem befolyásolhatják a mentési tevékenység zavartalan működését,

ezért a költségekhez igazodó folyamatos és stabil finanszírozást a Pénzügyminisztérium immár közvetlen módon, költségvetési felügyelő útján is segíti.

Utóbbi félmondatra figyelt fel Kunezt Zsombor, aki szerint "ez egy szép megfogalmazása lehet annak, hogy komoly gond lehet a gazdálkodással, hiszen egyéb esetben miért is lenne szükség Pénzügyminisztériumi felügyelet alá vonni a szervezetet?"

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet