BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áremelést szeretnének a taxisok, 30 százalékosat

Egyre nehezebb helyzetben vannak a magyarországi taxisok, mert amellett, hogy a koronavírus-járvány ezt az ágazatot sem kímélte, a folyamatosan növekvő üzemanyagárakkal is szembe kell nézniük - idézi az Infostart a Világgazdaság cikkét.

2021. október 19. kedd, 12:37

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt öt
évben 18 százalékkal, 278-ról nőtt 322-re az országos átlagos
kilométerár a taxisoknál, az üzemanyag-átlagár mindeközben 29
százalékkal emelkedett - mondta Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség vezetője.

Emiatt 30 százalékkal emelnék a mostani 700 forintos alapdíjat, a 300 forintos kilométerárat és a 75 forint per perces várakozási idő költségeit a fővárosi taxisok.

A benzinár-emelkedés miatt a tankolás most a költségek egyötödét jelenti. Emellett drágult a kocsik fenntartása és az ötévenkénti autócsere is terhet ró a fuvarozókra, utóbbit nehezíti még a koronavírus-járvány okozta keresletcsökkenés is - olvasható a portálon.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet