BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Villanyautókra gyúr debreceni gyárával a német mamut

Nemrég adta át debreceni üzemét a járműiparban érdekelt Vitesco, most újabb 100 millió eurót költ rá.

2021. augusztus 24. kedd, 13:20

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az erőátviteli rendszereket, valamint elektronikus vezérlőegységeket, érzékelőket és szervoberendezéseket, valamint kipufogógáz-utókezelőket gyártó és fejlesztő Vitesco Technologies rákapcsolt. 

A cég ugyanis két hónapja avatta fel debreceni üzemét, amelynek bővítésére a magyar állammal együttműködve 100 millió eurót költ. Az új szén-dioxid semleges épületek az irodai és termelési területekkel együtt összesen 31 ezer négyzetméterre növekszik az alapterület. 

A megnövekedett kapacitást a világszerte 40 ezer embernek munkát adó és 8 milliárd eurós árbevétellel rendelkező német vállalat a teljesen elektromos járművek, a plug-in hibridek, valamint a belsőégésű motorok által is használt csúcstechnológiájú elektronikus sebességváltó-érzékelő technológiák gyártására fordítja.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet