BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfüggesztették az első ajtós felszállást a BKK-nál

A járványügyi védekezés részeként a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) úgy döntött, hogy nem engedélyezi az első ajtós felszállást.

2021. március 29. hétfő, 07:31

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A koronavírus-járványhoz kapcsolódó intézkedések részeként mától átmenetileg nem nyitják ki az első ajtót az autóbuszokon és a trolibuszokon, a járművek első részét kordonnal zárják le - írja az MTI a BKK közlése alapján. A járművekre  így a második, a harmadik vagy (ha van ilyen) a negyedik ajtónál lehet felszállni.

Az intézkedés célja, hogy a járművezetők koronavírusos megbetegedésének esélyét minimálisra csökkentsék. Budapesten naponta több ezer busz- és trolivezető biztosítja a felszíni közösségi közlekedés működőképességét, "védelmük ezért rendkívül fontos a fővárosban utazóknak is".

Már az első hullám is döntött hasonlóról a Budapesti Közlekedési Központ.

Az Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ) március elején kezdte el kérni a cég vezérigazgatójától, Bolla Zoltántól, hogy a dolgozók védelme érdekében zárassa le a járművek első ajtaját, mivel addigra több járművezető is elkapta a vírust.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet