BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dél-Korea is ráveti magát az orosz vakcinára

Évi több mint 150 millió adag, Covid-19 elleni orosz Szputnyik V vakcina dél-koreai gyártásáról állapodott meg pénteken az oltóanyag kidolgozását finanszírozó Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI) és a dél-koreai GL Rapha biotechnológiai cég.

2020. november 13. péntek, 11:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az RFPI közleménye szerint a felek decemberben szándékoznak megkezdeni a gyártást, az orosz vakcina globális disztribúciójával számolva. A dél-koreai gyártmányú készítmény piaci bevezetését januárra terveik - írja az MTI.

A moszkvai Gamaleja Intézet által kifejlesztett vakcina a klinikai tesztelés 3. fázisában tart, 40 ezer önkéntes bevonásával. Előállítóinak időközi jelentése szerint az oltóanyag hatékonysága 92 százalékos.

Kirill Dmitrijev, az RFPI vezérigazgatója szerint 50-nél is több országból több mint 1,2 milliárd adagra érkezett igény az Oroszországban augusztus 11-én bejegyzett oltóanyagra.

Az orosz vakcina ellen több kritikát is megfogalmaztak szakértők, állítólag számos kockázatot rejthet a használata és a hatékonyságát is megkérdőjelezik. A fejlesztők szerint ezek alaptalan aggodalmak.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet