BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb két kézilabdacsarnok épül

A békési és a sümegi kézilabda munkacsarnokok építésére 2,2 milliárd forintot hagyott jóvá a kormány.

2020. október 6. kedd, 13:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Közlönyben megjelent határozatok közül az első a Békésen létesítendő kézilabda munkacsarnok építéséről szól. Erre 1 milliárd 91 millió forint fordítható, amelyből az idei költségvetést 320 millió terheli. A többit a 2021 és a 2022 évi központi költségvetés tartalmazza.

A másik határozat a sümegi kézilabda munkacsarnok építésére 1 milliárd 107 millió forintot irányoz elő. Ebből az idei költségvetés része 106 millió forint, a többi a jövő évi büdzsét terheli.

Mindkét csarnok a Nemzeti Sportközpontok vagyonkezelésébe kerül. Mindkét teljes összeg a Beruházási Ügynökség által vállalható kötelezettségek felső határa.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet