BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rápörögtek a magyarok a mobilos fizetésre

Egyre többen parkolnak mobillal és a sztrádamatricát is így veszik.

2020. január 23. csütörtök, 13:08

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly 30 milliárd forintos forgalmat bonyolított a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. által üzemeltetett Nemzeti Mobilfizetési Rendszer - írja az MTI.

A Nemzeti Mobilfizetési Zrt. közlése szerint az online rendszeren keresztül 2019-ben több mint 37 millió mobilfizetési tranzakció valósult meg, ami jelentős növekedés a 2018-ban elért 33,3 millió ügylethez viszonyítva.

Tavaly az egész évet tekintve a rendszerben 34,3 millió alkalommal fizettek a parkolásért, 2,6 millió e-matricát, HU-GO TopUp és viszonylati jegyet vásároltak, közlekedési mobiljegyből pedig a tavaly júniusi és decemberi időszakban 96 ezret értékesítettek.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet