BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok lesz a rendőr a vonatokon

Szerda reggeltől csütörtök reggelig fokozott vasúti ellenőrzést tartanak a rendőrök - közölte a rendőrség kedden a honlapján.

2019. november 12. kedd, 15:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A RAILPOL (Vasúti Rendőrségek Európai Szervezete) által koordinált 18. Rail Action Day 24 Blue elnevezésű akció során az abban részt vevő szervek szerda reggel 7 órától csütörtök reggel 7 óráig végeznek fokozott ellenőrzést a vasúti biztonság érdekében.

Az akció célja elsősorban - kiemelten a nemzetközi - személyszállító vonatok rendőri ellenőrzése, az utasok és a jegyvizsgálók sérelmére elkövetett jogsértések megelőzése, megszakítása. Fokozott figyelmet fordítanak a közfeladatot ellátó, illetve a hivatalos személy elleni erőszak elkövetésének megelőzésére és megakadályozására.

Az ellenőrzés kiterjed továbbá a fémlopások megelőzésére, az illegális migráció és az ahhoz kapcsolódó más jogellenes cselekmények elleni hatékony fellépésre, illetve a vasúti kocsikat károsító garázda cselekmények megelőzésére, felderítésére - írták.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet