BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós pénzből épült agrárlogisztikai központ

Agrárlogisztikai központot és hűtőházat adtak át a Veszprém megyei Nemesvámoson, a beruházás 274 millió forintba került.

2019. szeptember 20. péntek, 15:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénteki átadó ünnepségen Sövényházi Balázs, Nemesvámos polgármestere (Fidesz-KDNP) elmondta: 114 millió forintos uniós támogatásból finanszírozták a 830 négyzetméteres agrárlogisztikai központot, 50 millió forintból épült meg a 250 négyzetméteres hűtőház, a hozzá kapcsolódó vásártérrel és parkolóval a Vidékfejlesztési Program támogatásából, valamint 100 millió forintba került a 4,5 kilométer hosszú mezőgazdasági út, 10 millió forintból pedig traktort vásároltak. A beruházás célja, hogy minél több, helyben termelt alapanyagot tároljanak és dolgozzanak fel - írta az MTI.

Az egy év alatt elkészült környezettudatos beruházásnál napelemet használtak, a terményt helyben tárolják, feldolgozzák és helyben is értékesítik, így nincs szükség szállításra. A logisztikai központ mellett egy hídmérleget is üzemeltetnek, amely a maximum 60 tonnás járművek mérésére szolgál.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet