BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyógyszerkivonásról döntött a hatóság

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) kivonatta a forgalomból a Ranitic 150 mg és 300 mg nevű gyógyszert, miután nitrozamin szennyeződést talált benne - adta hírül a hatóság.

2019. szeptember 18. szerda, 09:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Ranitic filmtabletta gátolja a gyomorsav túlzott termelődését, segíti a savtúltengés által okozott gyomor- és nyombél-elváltozások gyógyulását és csökkenti a fájdalmat. A terméket a Hexal AG forgalmazza.

A gyógyszer forgalmazása akkor indulhat újra, ha a cég bizonyítja, hogy az nem tartalmaz NDMA szennyezőt - írja az OGYEI.

A forgalomból történő kivonás költségei a forgalmazót terhelik.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet