BUX 139090.18 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forróság a metróban: "ez a konstrukció hibás"

A budapesti 3-as metró szerelvényeinek klimatizálása műszaki és anyagi akadályokba ütközik, de az biztos, hogy legalább a szellőzésükkel kezdeni kellene valamit – mondta az InfoRádiónak Bíró Endre, a Metróért Egyesület elnöke.

2019. június 19. szerda, 08:06

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folyamatosan vizsgálják a 3-as metró utólagos légkondicionálásának lehetőségeit - jelentette be hétfőn az Országgyűlésben Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkára. Ezzel arra reagált, hogy Karácsony Gergely, az MSZP és a Párbeszéd főpolgármester-jelöltje csaknem 35 Celsius-fokot mért egy járművön.

Az érintett szerelvények kocsiszekrénye (karosszéria) 30-40 éves konstrukció, amelyek esetében egykor föl sem merült az a szempont, hogy el kellene viselnie egy légkondicionáló-berendezést, ehelyett gépi szellőztetést kaptak - magyarázta a rádiónak Bíró Endre, aki szerint a probléma az, hogy ez a konstrukció hibás. Nem biztosítja ugyanis a kellő levegőáramlást, alig van levegőmozgás az utastérben.

A légkondicionált metrószerelvények kimondottan az utóbbi 5-10 év termékei. Az egyesület elnöke a légkondicionáló-berendezések felszerelése elsősorban tervezés és költség kérdése.

Egy lehetséges megoldás lehet az elfogadható gépi szellőzés kialakítása, erre van jó példa Prágában is. A 222 kocsival üzemelő 3-as metró utólagos légkondicionálásának költségét a szakértő megsaccolni sem merte, aki szerint "a jelenlegi helyzet tarthatatlan".

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet