BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly béremelést kérnek a vasutasok

Tizenöt százalékos béremelést kérnek jövőre a vasutasok, és erről minél előbb megkezdenék a tárgyalásokat a MÁV vezetésével - közölte a Vasutasok Szakszervezete (VSZ) csütörtökön az MTI-vel.

2018. október 18. csütörtök, 18:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A VSZ a MÁV-nál működő két másik érdekvédelmi tömörüléssel, a VDSZSZ Szolidaritással és a Mozdonyvezetők Szakszervezetével közösen írt levélben felkérte Homolya Róbert elnök-vezérigazgatót, hogy október 25-ére hívja össze a Vállalati Érdekvédelmi Tanácsot (VÉT).

A szakszervezetek a vasutasok helyzetét áttekintve úgy látják, hogy az ágazatban jövőre 15 százalékos, de a garantált bérminimum-emelést legalább 3 százalékponttal meghaladó bérfejlesztés indokolt. Egyebek mellett ez is szerepel az érdekvédők hét pontban összefoglalt követelésében, amelyet csütörtökön levélben küldtek el az elnök-vezérigazgatónak.

A közleményben Meleg János, a VSZ elnöke a szakszervezeti követelések közül a béremelési igény mellett kiemelte a munkakörülmények javításának fontosságát, a cafeteria nettó értékének megőrzését és egy újabb középtávú bérmegállapodást is.

Az érdekképviselet elnöke szerint a szakszervezeti javaslatok a régi vasutasok megbecsülését és megtartását, valamint újak toborzását szolgálják, mert létkérdésnek tartják a munkaerőhiány megszüntetését, illetve csökkentését a vasútnál.

A kép forrása: Pradeep Susarla/Unsplash.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet