BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Furcsa tiltást vezettek be a magyar vonatokra az osztrákok

Nem fogadott vonatokat és nem is indított az ÖBB, az osztrák vasút csütörtök reggel negyed hattól körülbelül fél hétig - közölte a Mávinform.

2018. április 26. csütörtök, 07:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyarországról Bécs felé tartó vonatoknak a leállás miatt várakozniuk kellett a határállomáson. A korlátozás ideje alatt Győrbe és Budapestre sem indulhattak el a railjet és más nemzetközi vonatok, de ezek a járatok Magyarországot sem tudták elhagyni.

A korlátozás okáról és a feloldás várható idejéről sem játékoztatott az osztrák vasúttársaság.

Nem sokkal fél 7 után feloldották a korlátozást, azóta a vonatoknak már nem kell várakozniuk a határállomáson. A járatok, amelyek a tiltás ideje alatt várakoztak immár, ha késéssel is, de úton vannak. Így a magyar-osztrák vonatközlekedés rövid időn belül helyreáll - írja honlapján a MÁV.

A kép forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet