BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Embargót vetettek ki egy kínai mobilóriásra Amerikában

A washingtoni kereskedelmi minisztérium hét évre eltiltotta az amerikai cégeket alkatrészek szállításától a kínai ZTE Corp mobil távközlési berendezésgyártó vállalatnak, mivel az megsértette az Irán ellen elrendelt amerikai szankciókat - tájékoztatták hétfőn amerikai illetékesek a Reuters hírügynökséget.

2018. április 16. hétfő, 16:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A ZTE bűnösnek vallotta magát tavaly egy texasi szövetségi bíróság előtt az Irán ellen elrendelt amerikai szankciók megsértésében azzal, hogy amerikai technológiát és termékeket adott el Iránnak - írja az MTI.

Az amerikai szövetségi nyomozó hatóságok öt évig tartó vizsgálat során kiderítették, hogy a ZTE az amerikai embargót megszegve amerikai cégektől vásárolt alkatrészeket szerelt be saját készülékeibe és úgy értékesítette azokat Iránnak. A szóban forgó készülékek mintegy 25-30 százalékban tartalmaztak amerikai alkatrészeket.

A ZTE a büntetésként rá kivetett 890 millió dolláros bírságot kifizette. A bíróság feltételesen további 300 millió dollár bírság megfizetésére is kötelezte a kínai vállalatot. A vádhatóságokkal 2017-ben kötött megállapodás értelmében az amerikai kormány nem zárja ki az Egyesült Államok piacáról a kínai céget.

Az ügyben létrejött megállapodás értelmében a sencseni székhelyű kínai technológiai vállalat elbocsátja négy vezető munkatársát, további 35 alkalmazottat pedig a bónusz csökkentését is magában foglaló fegyelmivel büntet meg.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet