BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamis gyógyszerekre csapott le a hatóság

Negyedmillió darabos hamis gyógyszerszállítmányt találtak a pénzügyőrök egy szerb férfi autójában elrejtve a röszkei határátkelőhelyen - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-t.

2018. március 7. szerda, 11:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyőrök egy szerb férfi autójának ellenőrzése során látták, hogy a járművet bútorokkal pakolták meg, ezért az autót röntgenvizsgálatra irányították. A röntgenképek elemzésekor kiderült, hogy a bútorlapok közé valamit elrejtettek. A tételes ellenőrzést és az asztallapok lecsavarozását követően megközelítőleg 250 ezer, különböző feliratú tablettát pakoltak ki a pénzügyőrök.

Az eltérő mintázatú gyógyszerek dobozain azonos sorozatszám és lejárati idő szerepelt - közölte Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense.

A több mint 2,5 millió forint értékű, Magyarországon nem engedélyezett gyógyszereket és a sofőrt átadták a rendőrségnek - tudatta az alezredes.

A fotó forrása: Shutterstock.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet