BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hosszabb lesz a leghosszabb villamos

Az Etele térig meghosszabbítják az 1-es villamos vonalát, 2019 nyarán lehet majd használni az új állomásokat.

2017. október 28. szombat, 20:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy év csúszással, de aláírta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az 1-es villamos déli szakaszának Etele térig való meghosszabbításáról szóló szerződést, a munkálatok hamarosan el is kezdődhetnek - értesült a Magyar Nemzet.

Az Etele téri villamos-végállomás a Somogyi úton lesz, és közvetlenül csatlakozik az M4-es metrókijárat megvalósításával kialakított köztérfejlesztéshez. Az új, 1,7 kilométeres pályaszakaszon 4 akadálymentes megállót alakítanak ki - európai uniós támogatással.

A közbeszerzési adatbázisban található dokumentumok szerint az eljárás során a francia hátterű Colas Alterra és a német Siemens konzorciuma nyújtotta be a legkedvezőbb ajánlatot, 8,6 milliárdért építik meg az új sínpályát - olvasható a lapban.

A korábban tervezetthez képest egy évvel eltolódik a beruházás, így leghamarabb, 2019 nyarán lehet majd használni az új vonalat.

A nyitókép forrása: MTVA/Bizományosi/Jászai Csaba

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet