BUX 139194.99 -0,08 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felturbózzák a budapesti Combinókat

Jövő tavaszra mind a negyven, a Nagykörúton, illetve az 1-es villamos vonalán forgalomban lévő Combino villamos Futár-rendszerrel és kamerákkal felszerelve jár majd - írta az InfoRádió a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) bejelentése alapján.

2017. augusztus 31. csütörtök, 14:28

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újraindult és mostantól folyamatos a Combino villamosok Futár-rendszerrel és a biztonságosabb utazást elősegítő fedélzeti kamerarendszerrel való felszerelése. Jelenleg hat így felszerelt villamos jár a fővárosi forgalomban, 2018 tavaszára azonban mind a negyven szerelvényt ellátják a rendszerekkel.

A kiegészítő beruházás keretében folyó fejlesztés következtében a Combino villamosok is láthatóak lesznek a Futár utazástervezőben, azaz minden szerelvény közlekedése valós idejű adatok alapján tervezhető lesz, a villamosok pillanatnyi helyzete elérhető lesz mind a webes, mind az okostelefonos, tabletes alkalmazásban. Emellett a Futár-kijelzőkkel felszerelt nagykörúti megállóhelyeken az is látható lesz, mikor jön a következő Combino - írta a portál.

A beépítendő fedélzeti kamerák a közösségi közlekedés fontos biztonságnövelő és bűnmegelőzési eszközei. A járműveken készült felvételek 15 napig tárolhatók, szükség esetén visszanézhetők, bűncselekmény gyanúja esetén bizonyítékként felhasználhatók.

A villamosok szerelése idején szeptembertől 2018 tavaszáig a Nagykörúton a Combino villamosok mellett munkanapokon csúcsidőben a vonalon korábban közlekedő járművekhez hasonló, KCSV7 típusú villamosok is feltűnnek majd.

A Combino villamosok Futár-rendszerbe történő integrálásával már minden budapesti villamos, trolibusz és autóbusz irányítása ezzel a korszerű módszerrel történik a BKK forgalomirányító központjából.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet