BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy leépítés jöhet a magyar Tescónál

A Magyar Nemzet információi szerint a sztrájkfenyegetettség hatására béremelési szándékát bejelentő Tesco ötszáz embert küldhet el központi részlegétől.

2017. augusztus 22. kedd, 07:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sáling József, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke úgy tudja, a cég másként nem tudja vagy nem akarja kigazdálkodni azt, hogy az érdekvédők nyomására növeli a fizetéseket.

Pedig a cég által megígért, fejenként 11-17 ezer forintos emelés nem is elég: a Tesco dolgozóit képviselő Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) után tegnap a reprezentatív KASZ is sztrájkbizottságot hozott létre.

A két szakszervezet közös követeléseket fogalmaz meg, és ad át ma a cég vezetőinek a bérekkel, illetve a létszámhelyzettel kapcsolatban - írta a napilap. Sáling szerint innentől kezdve így a Tescónak egy hete van, hogy megfontolja igényeiket. Ha nem születik megállapodás, és sztrájkolnak, azt a két csoport együtt szervezi az egész országban, de továbbra is két bizottság működik majd.

Kép forrása: Reuters

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet