BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb lesz a buszjegy bankkártyával Szegeden

Logikus húzással igyekszik a szegedi közlekedési vállalat csökkenteni a készpénzforgalmat.

2017. június 29. csütörtök, 17:15

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

November végétől az összes szegedi villamoson, trolin és buszon lehet majd fizetni érintős bankkártyával - írja a delmagyar.hu.

Nagy Sándor, Szeged városfejlesztési alpolgármestere csütörtökön jelentette be az újítást, amelynek eredményeként csökkenhet készpénzforgalom a járatokon. Évente félmillió jegyet váltanak a járművezetőknél, emiatt nehezebben tartható a menetrend, november végétől azonban várhatóan ez kevésbé lesz probléma.

Az új megoldás bevezetése után is lehet majd jegyet váltani a járművezetőknél, de az drágább lesz. Az automatánál 370, a vezetőnél 450 forintba kerül majd egy jegy.

További részleteket itt olvashat.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet