BUX 139315.24 0,01 %
OTP 45350 0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb zöld jelzést kapott Paks

Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) kiadta a Paks II. projekt telephelyengedélyét csütörtökön - tájékoztatott Aszódi Attila, a paksi atomerőmű teljesítményének fenntartásáért felelős kormánybiztos.

2017. március 30. csütörtök, 18:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Aszódi Attila rendkívül fontos mérföldkőnek nevezte az engedély kiadását. A paksi telephely alkalmas arra, hogy ott az új blokkokat felépítsék. Adott minden olyan paraméter, amelynek alapján a blokkok műszaki terveit el lehet készíteni.

Március elején az Európai Bizottság jóváhagyta a projektet, megkapták a teljes szabad jelzést Brüsszelből. Most egy hazai zöld jelzés is megérkezett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet