BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Baj van a 3-as metróval - a hétvégén leáll

Darabok törtek ki a 3-as metró egyik pályaszakaszán, közel a Nagyvárad térhez. Itt sebességkorlátozást vezettek be, a helyreállítás idejére szombat üzemzárástól vasárnap délig le kell állítani a járatokat, a Deák tér és Kőbánya-Kispest között pótlóbuszok közlekednek - írta a Magyar Nemzet.

2016. november 11. péntek, 22:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Visszaüt, hogy a kormány időhúzása miatt nem kezdődhetett meg az előre eltervezettek szerint a 3-as metró felújítása: műszaki okok miatt kell lezárni több mint tíz órára a hétvégén a vonalat - értesült az mno.hu.

A lap érdeklődésüére Tarlós István főpolgármester (Fidesz-KDNP) megerősítette, hogy sebességkorlátozást kellett bevezetni a metró déli szakaszán, mert az egyik kitérőnél darabok törtek ki a pályaszakaszból, a váltórészt ki kell cserélni. Budapest vezetője szerint ez a rendkívüli esemény is jelzi, hogy halaszthatatlan a rekonstrukció, ilyen esetek ezentúl bármikor, a vonal bármelyik pontján előfordulhatnak.

Bolla Tibor, a BKV vezérigazgatója elmondta: jelenleg a Nagyvárad térnél óránként 25 kilométeres sebességgel haladhatnak a szerelvények, s ahhoz, hogy ezt ne kelljen fenntartani a vonal déli szakaszán, sürgősen ki kell cserélni a megrongálódott kitérőt. Történt már ilyen korábban is. A lehető legkisebb fennakadás érdekében szombat üzemzárástól a Deák tér és Kőbánya-Kispest között leállítják a közlekedést, és vasárnap várhatóan délig pótlóbuszok szállítják az utasokat.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet