BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok gyros megy a kukába

Mintegy hatszáz kilogramm, eredet nélküli gyros húst találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy szlovén hűtőautóban Barcson - adta hírül a NAV somogyi adó- és vámigazgatósága.

2016. június 20. hétfő, 10:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy Horvátországból érkező járművet azután ellenőriztek, hogy a határon nem a teher-, hanem a személyforgalmi sávban próbált bejutni az országba.

Mivel az autó rakterében talált 580 kilogramm fagyasztott húskészítményhez sem engedély, sem eredetet igazoló okirat nem volt, az árut a kormányhivatal lefoglalta és elrendelte a megsemmisítését.

A Szlovéniából induló hűtőkocsi már 420 kilogramm húst leadott Horvátországban, a szállítmány Barcson lefoglalt részét magyarországi városokba vitte volna - írta a NAV.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet