BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymásra talált az orosz és a magyar fortély

Állítólag egy nagy orosz-magyar alkucsokor egyik szál \"virága\", hogy az orosz fél megkapta a 3-as metró szerelvényeinek felújítási jogát, amit úgy tűnik trükkösen, új vagonok szállításával teljesít. Lehet, hogy új az első megérkezett szerelvény, de még nincs kész.

2016. június 2. csütörtök, 09:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szakértők szerint valójában nem egy felújított régi, hanem egy zsír új metrószerelvényt szállított Budapestre az az orosz cég, amelyet megbíztak a 3-as metró vagonjainak felújításával - írja a Népszabadság. Ha a Metrowagonmash egy nyílt tenderen pályázott volna új járművek szállításával, akkor szinte biztosan vesztett volna.

Erősíti ezt a gyanút, hogy a felújításra kötött szerződés megkötése után azonnal tárgyalni kezdtek a meglehetősen jelentős - például a  motorok cseréjével járó - módosításokról. Hírek szerint azért volt szükség a nagy trükkre, mert a metróbiznisz része az orosz és a magyar kormány alkucsokrának, amelynek egyik eleme a gázszállítások ügye, a másik a paksi bővítés, a harmadik a metrótender.

További \"érdekes\" része az ügynek, hogy a már Magyarországon lévő szerelvényen orosz szerelők hada dolgozik. Annyi a befejezetlen munka, hogy még hozzávetőleges időpontot sem tudnak mondani arra, mikor kezdheti el a jármű a próbajáratokat.

A Népszabadság másik cikkében megszólaló egyik szakértő úgy véli, hogy nem lehet betartani a 3-as metró felújításának 2019 őszére tervezett határidejét. Az átlagosnál sokkal aprólékosabb munkáról van szó, amely alatt számtalan előre nem látott probléma merülhet fel. Például a déli szakasz szigetelését az ötvenes-hatvanas években felújított téglaházak pincéinél alkalmazott technológiával végezték.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet