BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minden rendben a földeken

Jól teleltek az őszi vetések, jó időben érkezett az eső, mert a soványabb területeken már az aszály jelei mutatkoztak - mondta Vancsura József a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke.

2016. április 25. hétfő, 10:39

Fotó: Napi Gazdaság / Kiss Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az őszi kalászosok és a repce jól telelt. Az őszi kalászosok növényállománya azonban heterogén, a belvizes területeken, valamint ott, ahol takarékoskodtak a műtrágyával, a növények fejlettsége nem mindig megfelelő.

A mostani 3-15 milliméter csapadék jókor jött, mert a kevésbé jó adottságú (sovány) és a vízzel kevésbé ellátott területeken már az aszály egyes jelei is mutatkoztak - tette hozzá.

A gazdálkodók várják a májusi esőket is, ami most tényleg aranyat ér majd a szántóföldi növények számára. A gazdák a tavaszi vetéssel szokás szerint a jövő hónapban végeznek - mondta a GOSZ elnöke.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet