BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elektromos buszok jönnek Pécsre

Elektromos buszok üzembe állításával folytatódik a 2013-ban indult pécsi buszcsereprogram, amelynek keretében eddig 175 autóbusz érkezett a baranyai megyeszékhelyre, jelentősen fejlesztették a vonalhálózatot, az utastájékoztatást, valamint a jegy- és bérletrendszer is - mondta Páva Zsolt polgármester.

2016. április 19. kedd, 13:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az üzembe állítani tervezett - összesen harminc - magyar gyártású elektromos busz a fémnél is könnyebb kompozit anyagból készült, műszaki és utasbefogadó kapacitásuk rendkívül jó, a megyeszékhely domborzati viszonyainak kifejezetten megfelelnek. A mintegy tízmilliárd forintból megvalósított buszcsereprogramot megelőző években \"szörnyű állapotban volt a legfontosabb közösségi szolgáltatás\", az autóbuszpark leromlása korábban nem látott mértéket öltött.

A program jóvoltából Pécsre érkezett járművek teljes mértékben megfelelnek az utazóközönség igényeinek, alacsonypadlósak, nagy részük légkondicionált, a buszok átlagéletkora 8 év alá csökkent. A fonódó vonalhálózat kialakításának következtében évente 30 ezer utas átszállási kényszere szűnt meg.

Csizi Péter, a város országgyűlési képviselője elmondta, a folyamat jelenleg a szerződéskötésnél tart.

A program keretében eddig 127 szóló és 48 csuklós busz érkezett a megyeszékhelyre, üzembe állításukkal a környezetre gyakorolt káros üzemanyag-kibocsátás is csökkent, valamint négy új intelligens utastájékoztató tábla segíti az utasokat. A pécsi buszok évente 8,6 millió kilométert tesznek meg, naponta mintegy 130-150 ezer felszállás történik, ezzel a pécsi az ország egyik legforgalmasabb közösségi közlekedési rendszere.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet