BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cellulózgyárban ütött ki tűz Dunaújvárosban

Tűz ütött ki szombat hajnalban egy dunaújvárosi cellulózgyárban, az oltás utómunkálatai még délben is tartottak - közölte a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője.

2015. december 12. szombat, 14:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szabó-Bisztricz Anett elmondta, a gyár előkészítő üzemében mintegy négyszáz négyzetméteren égett egy nyolcvan köbméter aprított szalmát tartalmazó acéltartály és környezete. Az oltást nehezítette, hogy a tűz az elektromos kábeleken keresztül a húsz méter magas épület több pontján kitört.

Tájékoztatása szerint az oltásban - négyes kiemelt fokozatban - Dunaújvárosból, Pusztaszabolcsról, Sárbogárdról, Székesfehérvárról és Paksról nyolc gépjárműfecskendővel és egy emelőkosaras járművel összesen harminchárom hivatásos tűzoltó vett részt, munkájukat a létesítményi tűzoltók segítették.

A reggeli órákban a tűzoltók megkezdték az izzó szalmaőrlemény kitermelését és oltását, az utómunkálatok még szombat délben is tartottak. A tűzben senki sem sérült meg.

(Képünk illusztráció.)

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet