BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Durva állapotokat találtak egy budapesti húsnagykerben

Több mint 3,5 tonna húst foglaltak le és semmisítettek meg az ellenőrök november végén egy budapesti húsnagykereskedés ellenőrzése során. Takarítatlan helyiségek,jelöletlen, lejárt, penészes termékek miatt az egység működését felfüggesztették.

2015. december 7. hétfő, 09:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

November végén tartottak ellenőrzést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivalat (NÉBIH) Kiemelt Ügyek Igazgatósága (KÜI) munkatársai egy budapesti húsnagykereskedésben. Az egységben a kereskedelmi tevékenység mellett húsdarabolást, csontozást is végeztek. Az épület erősen szennyezett, takarítatlan és zsúfolt volt.

A daraboló helyiségben a kézmosáshoz nem állt rendelkezésre meleg víz, nem működött az eszközfertőtlenítő, penészfoltos volt a hústőke, a csontgyűjtő ládában pedig légylárvák nyüzsögtek. A rossz higiéniai állapotok miatt az egység tevékenységét azonnali hatállyal felfüggesztették a szakemberek.

Az ellenőrzés során a KÜI munkatársai megállapították, hogy a termékek jelentős része jelöletlen, nem nyomonkövethető, illetve lejárt fogyaszthatósági idejű, de találtak penészes füstölt árut is. Az akció során több mint 3,5 tonna terméket kellett kivonni a forgalomból és azonnali megsemmisítésre utalni.

A vállalkozó mintegy egy millió forintos bírságra számíthat. Az egységben a higiéniai hibákat az ellenőrzés óta kijavították, ezért újra megkezdhette működését.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet