BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek a BKV-nál az e-jegyek

Az év végén megkezdődik Budapesten az elektronikus közlekedési jegyrendszer fokozatos elindítása. A költséges beruházás azonban nem hoz díjemelést.

2015. november 27. péntek, 08:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) több mint 1500 munkatársa decemberben elsőként kapja meg elektronikus kártyáját - közölte a Világgazdasággal a BKK.

A jelenlegi tervek szerint a 65 éven felüliek, utána pedig az éves és havi Budapest-bérlettel utazók számára nyílik meg a lehetőség a rendszer használatára, végül 2017-ben a bérlettel és a jeggyel utazók igényelhetik az utazáshoz szükséges elektronikus chipkártyát.

Ezzel az újítással a BKK már jövőre képes lesz pontosan kimutatni, hogy hány 65 éven felüli használja ingyenesen a járatokat - ez a közlekedési társaság állami támogatásáról szóló megállapodás miatt lehet fontos.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet