BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Penny Market nem adta fel

A Penny Market technikai nehézséggel magyarázza a pénzfelvételi szolgáltatás szüneteltetését.

2015. augusztus 17. hétfő, 08:05

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Technikai nehézséggel magyarázza a pénzfelvételi szolgáltatás szüneteltetését a Penny Market - írta a Magyar Nemzet.

A kereskedelmi lánc a lap kérdésékre adott válaszából kiderül: csak ideiglenes felfüggesztésről van szó.

Egy hónapja derült ki, hogy a diszkontlánc Magyarországon is bevezette a Nyugat-Európában már jól ismert "cashback\" szolgáltatást. Lényege, hogy minden háromezer forint fölötti vásárlás esetén maximum húszezer forint készpénzt is fölvehet a vásárló, ha kívánja.

Miután a Penny a tranzakciót vásárlásként jelenti a közreműködő banknak, a pénzintézet nem tudja elkülöníteni a pénzfelvételt a tényleges vásárlástól, így adózási probléma vetődhet föl. A jogszabályok szerint ugyanis a pénzfelvételt 0,6 százalékos tranzakciós illeték terheli, ezt azonban nem tudja befizetni a költségvetésnek a bank, mert nem értesül arról, hogy pénzfelvétel is történt.

A diszkontlánc válaszából arra lehet következtetni, jelenleg dolgoznak azon, hogy az informatikai rendszer átalakításával megoldják a vásárlás és a pénzfelvétel különválasztását, s ezzel elejét vegyék az adóelkerülési vádnak - írta a lap.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet