BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elviselhetetlen a tömeg Ferihegyen?

Bár a dinamikusan növekvő utasforgalom már a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér kettes termináljának kapacitását feszegeti, az üzemeltető Budapest Airport (BA) Zrt. nem tervezi a bezárt egyes terminál újranyitását - írta a Magyar Nemzet.

2015. augusztus 13. csütörtök, 09:44

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napokban több olvasó is azzal fordult a laphoz, hogy nemzetközi repülőtérhez méltatlan körülményekkel, kibírhatatlan tumultussal szembesültek Ferihegyen. Megfigyelésük szerint a 2B terminál hetek óta minden egyes napszakban zsúfolásig megtelik, a 2A viszont gyakran kong az ürességtől.

Hardy Mihály, a BA Zrt. kommunikációs igazgatója szerint a nyaralókat szállító charterjáratok miatt ilyenkor szezonálisan ugrik meg a légi forgalom. Belátható időn belül azonban nem nyitják meg újra a Malév csődje után - az utasforgalom csökkenése miatt gazdaságossági okokból - 2012. május 30-án bezárt egyes terminált. Pedig azóta jelentősen megnövekedett az idegenforgalom, a fapados járatok száma is megugrott. A cég szerint az egyes terminál nem oldaná meg a pluszforgalom okozta nehézségeket, hiszen óránként legfeljebb öt gépet bír el, míg a kettes 12-15-öt is. Az utóbbi fejlesztésén már dolgoznak: az sem kizárt, hogy hamarabb lesz 2C, mint reaktivált egyes. Jelenleg a tervezésnél tartanak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet