BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy dobásra készül a Budapest Airport

\"Adminisztratív akadályok\" miatt évek óta késik a repülőtéri szálloda- és konferenciaközpont-beruházás Budapestről, az akadályok azonban elhárulni látszanak - írta a Napi Gazdaság.

2015. június 6. szombat, 08:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap szombati számában Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs igazgatója elmondta: a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren évek óta napirenden van egy mintegy 20 millió euró értékű szállodaprojekt. A 2. terminállal közvetlen összeköttetésben egy összesen 5500 négyzetméter alapterületű, mintegy 150 szobából, konferencia-központból és elegáns étteremből álló hotelt kívánnak építeni.

A beruházás azonban évek óta nem halad előre, a repülőtéri vezetők szerint bürokratikus okokból.

A lap iparági forrásokra hivatkozva azt írta: a gond abból adódik, hogy a reptérrel közvetlenül szomszédos földterületek az állami vagyonkezelő tulajdonában vannak, és egyelőre nem sikerült a megfelelő konstrukciót kidolgozni a hasznosításra.

A lap szerint az ügyben előrelépést jelenthet, hogy a kormányzat immár a gazdasági fejlődés kulcsaként tekint a repülőtérre. Emlékeztettek arra, hogy egy közelmúltban rendezett konferencián Orbán Viktor miniszterelnök maga fejtegette, hogy az államnak és a repülőtér tulajdonosainak közösen kell kidolgozniuk egy nagyszabású fejlesztési tervet, különben a légikikötő eléri fejlődési korlátait. A miniszterelnök szerint egyeztetni kell a reptér tulajdonosaival, mert ott a területek az állam kezében vannak. \"Nélkülünk nem lehet fejleszteni\" - jelentette ki Orbán Viktor.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet